Książka „Droga do zamożności”

Zagadnienia finansowe odgrywają coraz większą rolę w dzisiejszym świecie. Zdominowały naszą świadomość. Wystarczy przysłuchać się rozmowie dowolnej grupy ludzi. Wszyscy mamy jakieś problemy związane z pieniędzmi. Jedni martwią się spłatą zadłużenia, inni martwią się o wysokość emerytury, jeszcze inni o to, jak ulokować swoje nadwyżki.

Ponieważ większość z nas osiąga jakieś zawodowe sukcesy i realizuje się w wybranej dziedzinie, to często „do pełni szczęścia” brakuje tylko finansowej satysfakcji i finansowego bezpieczeństwo. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego każdy miewa czasem finansowe problemy? Jak się przed nimi bronić i co robić, aby ich uniknąć?

Właśnie o tym jest ta książka.

Jeżeli jesteś rentierem, który wybiera się na wakacje i chce kupić coś do czytania, to zapewne większość omawianych tu zagadnień jest Ci dobrze znana. Choć mam nadzieję, że i tak znajdziesz kilka tematów, które Cię zainteresują. Natomiast jeżeli chcesz poprawić swoją sytuację finansową, to bezwzględnie kup tą książkę i starannie ją przeczytaj!

Wydane pieniądze zwrócą się wielokrotnie.

Jak można zauważyć, nawet ludzie z formalnym ekonomicznym wykształceniem, lub wręcz pracujący dla instytucji finansowych miewają spore finansowe problemy. Czegoś tu brakuje. Starożytni Grecy nazywali to coś: oikos, co znaczy dom i nomos, czyli prawo, reguła i stosowali do określania efektywnych zasad funkcjonowania gospodarstwa domowego. Od dzieła Ksenofonta „Oikonomikós” wywodzi się wprost słowo „ekonomia”.

Wrócimy do korzeni, do ekonomii gospodarstwa domowego.

Przed laty, zdeterminowany swoją niezadowalającą sytuacją finansową, zacząłem się uczyć i czytać wszystkie dostępne na ten temat pozycje. Przekopałem się przez książki typu „jak zostać milionerem”. Przestudiowałem też wiele pozycji z ekonomii, o finansach osobistych i jeszcze więcej o giełdzie. Poznałem wiele reguł, wskazówek i pozornie prostych recept. Jednak ciągle nie mogłem znaleźć odpowiedzi na kluczowe pytania.

Aż wreszcie zrozumiałem!

Fakt, że w czymś jesteśmy dobrzy, bardzo dobrzy albo wręcz wybitni dowodzi, że w danej dziedzinie mamy solidną wiedzę i zbiór prawidłowych przeświadczeń.

Wiemy, co i kiedy robić. Umiemy analizować i planować. Odnosimy sukcesy. Czasem wręcz możemy przewidywać przyszłość. Jeżeli natomiast w czymś nam nie idzie, to wyraźny dowód, że nasz zasób wiedzy i przeświadczeń na dany temat jest niekompletny, albo wręcz błędny. Bardzo często taka sytuacja ma miejsce właśnie w dziedzinie finansów.

Dopóki nie posiada się zbioru prawidłowych przeświadczeń popartego sporą wiedzą, to nie jest możliwe odnoszenie istotnych sukcesów w danej dziedzinie .

Ta książka zmieni twój zbiór przeświadczeń o finansach.

Zmiana sposobu postępowania to dosyć powolny proces. Wymaga czasu. Musimy zdobyć wystarczający zasób wiedzy, zakwestionować stare i ukształtować nowe przeświadczenia, a następnie, będąc przekonanym o słuszności naszych nowych przeświadczeń, zmienić sposób postępowania. Staniemy się kimś innym.

Tak samo jak możemy kształtować nasze ciało, przez zmianę diety i ćwiczenia fizyczne, tak samo możemy kształtować nasze otoczenie i sytuację finansową. Trzeba mieć plan i konsekwentnie dążyć do celu. Jest to możliwe, choć wcale nie jest proste. Łatwo zboczyć z drogi i pobłądzić. Warto mieć jakiś drogowskaz.

Ta książka jest właśnie takim drogowskazem.

Proces budowania nowego lepszego modelu zarządzania finansami powinien przebiegać etapowo. Począwszy od analizy jego elementów składowych, poprzez wypracowanie zmienionych, nowych zasad postępowania, aż do ich praktycznego zastosowania. Konsekwentne stosowanie się do zmienionego modelu zachowań, powinno zaowocować wyraźną poprawą sytuacji finansowej.

To cel tej książki.

Nawet cała wiedza świata, bez jasnych zasad postępowania i planu wprowadzenia jej w życie jest bezwartościowa. Proponuję Ci, Szanowny Czytelniku, wspólną wyprawę po złote runo. Świat finansów jest jak ocean. Aby na nim przetrwać trzeba mieć umiejętności, kompas i mocną łódź.

Po to napisałem tą książkę.

Ryszard Jaszczyński

ryszard@drogadozamoznosci.pl

 

Droga do zamożności

Kliknij, żeby kupić książkę